Inovace v ZAKO Turčín

Datum: 21.06.2019

Ať už velká či malá firma, v každé se občas může objevit problém, se kterým si vedení neví rady. Anebo by rádo podnik posunulo vpřed, ale nevidí cestu. Pomoct může program Platinn a šest desítek expertů, kteří jsou do něj zapojení. Program je založený na spolupráci firem a externích expertů z různých oblastí byznysu. Metodika je převzatá ze Švýcarska. Ve Zlínském kraji je partnerem Technologické inovační centrum sídlící v bývalém Svitu ve Zlíně.

První firmou, která programem Platinn prošla v rámci Zlínského kraje, je rodinný strojírenský podnik Zako Turčín z Březnice na Zlínsku. „Do tohoto koučovacího programu nás navedl náš hlavní a v podstatě jediný problém. Jak zvládnout generační obměnu. Jde o to, že my, co jsme začínali v garážích, jsme se tam, kde jsme teď, propracovali spíše na základě intuice, případně systémem pokus–omyl. A to je stav, v kterém se společnost nepředává úplně nejlépe,“ vysvětluje jednatel firmy Jiří Turčín . Expert firmě pomohl na základě analýzy naformulovat priority pro změnu. „Už pracujeme na konkrétních opatřeních spočívajících například v institucionalizaci našich zažitých postupů či intenzivnější vnitřní komunikaci. Navíc spolupráce pro nás měla i další efekty, například v podobě provozních úspor,“ podotkl Jiří Turčín.

Programem už úspěšně prošla také slavičínská firma Miomove, která vyvinula chytré stélky do bot se senzory, které pak přes mobilní aplikaci ukážou člověku, zda došlapuje správně při chůzi či při běhu. „Náš tým je malý a hlavní rozhodování, kam firmu směřovat, je prakticky celé na mně. Program Platinn mi umožnil konzultovat mé myšlenky a nápady se zkušeným business expertem s dlouholetou praxí a kontakty, což je k nezaplacení,“ vyzdvihla jednatelka firmy Barbora Malaníková. „Konzultace mi pomohly ujasnit si spoustu zásadních věcí, ve kterých jsem si do té doby nebyla úplně jistá,“ dodala. Aktuálně s experty v rámci Platinn spolupracuje dalších sedmnáct firem ze Zlínského kraje.

 

Zdroj: FM Dnes

`

Klíčové cíle

  • Servis zákazníkům
  • Maximální kvalita
  • Dodání včas

Vyvíjíme velké úsilí zaměřené na splnění veškerých požadavků zákazníků – rozsah, objem, kvalita a termín dodání.

Máme kvalifikovaný a zkušený výrobní tým, dokážeme vyhotovit metrologické reporty na míru.

Výrobní kapacita 15.000 normohodin měsíčně.

promo video

 

Kontaktní formulář

*
*
*
*
Captcha